Haber

25 Metreküp Doğalgaz Ne Kadar? Karadeniz Gazı ile 25 metreküp doğalgaz ne kadar?

Filyos’ta keşfedilen Karadeniz gazının şebekeye verilmesi sürecinde sona gelindi. Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltacağı iddia edilen Karadeniz gazının konutlara verilmesiyle doğalgaz fiyatlarının düşeceği söyleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konutlarda kullanılan aylık 25 metreküpe kadar doğalgazın ücretsiz olacağını açıklamasının ardından vatandaşlar arama motorlarına yöneldi. Peki, konutta kullanılan doğal gazın metreküp fiyatı ne kadar? 25 metreküp doğalgaz ne kadar?

İşte tüm detaylar…

Fatih sondaj gemisinin Karadeniz’de keşfettiği 710 milyar metreküp doğal gaz gündemin öne çıkanlarından biri oldu.

Konutlara yerli doğalgazın girmesiyle birlikte konutlarda metreküp başına doğalgaz indirimi yapılması öngörülüyor.

Doğalgazda indirim olacak mı?

Karadeniz gazının devreye girmesiyle birlikte 25 metreküp doğalgazın maliyeti devlet tarafından karşılanıyor. 31 Mart prestijiyle birlikte 1000 metreküp doğalgaz mesken tüketicisine 4.080 TL oldu. Bu da 1 metreküp başına 4,08 TL demek.

25 Metreküp Doğalgaz Ne Kadar?

Son fiyatlara göre 25 metreküp doğalgaz 150 TL. Erdoğan’ın açıklamalarına göre doğalgaz faturalarında 150 lira indirim olacağı iddia ediliyor.

1000 Metreküp Doğal Gazın Satış Fiyatı Ne Kadardır?

BOTAŞ’ın resmi internet sitesinde yaptığı açıklamalara göre, nisan ayında konut tüketicilerine yönelik gaz dağıtım şirketlerine uygulanacak satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak açıklandı.

Sanayi aboneleri için açıklanan tarifede 1000 metreküp doğal gaz için 1. kademe için 7 bin 124 TL, 2 için 9 bin 478 TL olarak belirlendi.

Elektrik üretimi için tarife bedelinde 1000 metreküp doğal gazın fiyatı 10 bin lira olarak açıklandı.

yayladagihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu