Haber

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2023 Dünya Kupası’na katılma şansını yitirdi

FIBA 2023 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 2. Cins I Kümesi dördüncü maçında Sırbistan’a 77-76 yenilen A Milli Erkek Basketbol Takımı, Yunanistan’ın Belçika’yı mağlup etmesiyle FIBA 2023 Dünya Kupası’na katılma talihini yitirdi.

Türkiye, grupların birinci cinsteki galibiyet ve yenilgi sayılarını ikinci tipe taşıdığı elemelerde oynadığı 8. maçta beşinci defa alandan mağlup ayrıldı.

I Kümesi dördüncü maçında Yunanistan ise Belçika’yı 72-70 deplasmanda yenerek galibiyet sayısını beşe çıkardı.

Yunanistan’a her iki maçta da 72-71 ve 76-67 yenilen ulusal ekip, Sırbistan maçlarını ise 79-72 ve 77-76’lık skorlarla yitirdi.

FIBA 2023 Dünya Kupası katılabilmek için A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın I Grubu’nda ilk 3 içinde yer alması gerekiyordu.

Grupta 7 galibiyeti bulunan Letonya, FIBA 2023 Dünya Kupası’na katılma hakkını elde eden ekipler ortasında yer aldı. İkili averajda Sırbistan ve Yunanistan’ın gerisinde kalan A Milli Takım ise grup mücadelesinin bitimine 2 maç kala dünya kupasına gitme şansını kaybetti.

Yunanistan da kupaya katılmayı garantilerken, I Grubu’ndan tertibe katılacak üçüncü kadro ise Sırbistan ve Belçika’nın alacağı sonuçlara nazaran belirli olacak.

Türkiye, kümesindeki son iki maçında Letonya ve Belçika ile karşı karşıya gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu