Haber

ABD Başkanı Joe Biden iklim krizine dikkat çekmek için Florida’yı ziyaret etti

Idalia Kasırgası’nın vurduğu Florida eyaletini ziyaret eden ABD Başkanı Joe Biden, iklim krizinin etkisini kimsenin inkar edemeyeceğini söyledi. Biden Florida’ya takviye verdi.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Lideri Joe Biden, Idalia Kasırgası’ndan etkilenen Florida eyaletini ziyaret etti. Bölgede incelemelerde bulunan Biden, yaptığı açıklamada iklim krizinin olumsuz etkilerine dikkat çekti. Biden, “Hiç kimse, en azından akıllı olanlar, iklim krizinin etkisini inkar edemez. Bunu anlamak için ülkenize ve dünyaya bir bakın” dedi. ifadelerini kullandı. Biden, “Bugün Florida halkına ve Güneydoğu halkına açık bir mesaj iletmek için buradayım.” dedi. İklim değişikliğinin neden olduğu krizlerin giderek daha fazla Amerikalıyı etkilediğini ve her Amerikalının Federal Acil Durum Yönetim Ajansı’na (FEMA) daha fazla ihtiyaç duyduğunun altını çizen Biden, “Bu nedenle ABD Kongresi’nin, Demokratların ve Cumhuriyetçilerin acilen müdahale etmesi gerekiyor. krizler. “Sizden fonları harekete geçirmenizi ve Amerikan halkının emniyeti ve güvenliğine yönelik uzun vadeli taahhütlerimizi yerine getirmenizi talep ediyorum.” Florida Valisi Ron DeSantis’in kendisiyle görüşmemesi nedeniyle hayal kırıklığına uğramadığını belirten Biden, DeSantis’in farklı sebepleri olabileceğini ifade etti. Biden, DeSantis’in Florida ziyaretinin FEMA ile işbirliği içinde düzenlenmesine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ziyaret krizi yaşandı.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Florida’nın Big Bend bölgesinde etkili olan Idalia Kasırgası, eyaletin farklı yerlerinde kuvvetli rüzgar ve yağışlara neden oldu. ABD Başkanı Joe Biden dün hasarlı bölgeye giderek Florida Valisi Ron DeSantis ile görüşeceğini duyurdu. Florida Valiliği ise DeSantis’in böyle bir planının olmadığını açıklayarak, “gerekli güvenlik hazırlıklarının devam eden kurtarma çalışmalarını sekteye uğratabileceğini” ifade etti. – FLORİDA

sincik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu