Haber

ABD, Ukrayna’ya Rusya içinde saldırı başlatması için bilgi verdiğini yalanladı

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, ABD’nin Ukrayna’ya Rus topraklarındaki hedeflere saldırmak için istihbarat bilgileri verdiği iddialarını yalanladı.

Kremlin’in saldırıların Ukraynalı bir grubun Rusya’nın Klimovski kasabasına bağlı Bryansk bölgesine sabotaj amacıyla sızması sonrasında ABD’nin desteğiyle gerçekleştirildiği ve Ukrayna ordusunun Rus topraklarındaki bazı hedefleri vurduğu yönündeki tezi, Rusya’da tepkiyle karşılandı. Pentagon.

Pentagon sözcüsü Tuğgeneral Ryder, “Rus yetkililerin, her şeyden önce ABD’nin bu tür saldırıları mümkün kılmak için bir şekilde bilgi sağladığını iddia ettiğine dair bazı haberler gördüm. Ukraynalılara nereye vuracaklarını söylemiyoruz. Veya Bilgi sağladığımız fikri saçmalık. Biz Rusya ile savaş halinde değiliz, Rusya ile savaş peşinde de değiliz.” değerlendirmesini yaptı.

Ryder ise Ukrayna’ya tedarik edilen silahların sadece Ukrayna içinde kullanılması ve Ukrayna topraklarının savunulması için istişarelerde bulunduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu