Haber

Bakan Nebati, HDP’li Paylan’ın sırrını açıkladı: “Mensup olduğum partiye de oy verdi”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, HDP’li Garo Paylan’ın daha evvel kendisinin ilçe lideri olarak misyon aldığı bir partiye oy verdiğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) gerçekleştirilen Hazine ve Maliye Bakanlığı 2023 Yılı Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın daha önce ilçe başkanı olarak görev yaptığı bir partiye oy verdiğini açıkladı. Bakan Nebatı komisyonun soru cevap kısmında konuşma yaptığı sırada konuya dair şu ifadelere yer verdi:

“Garo Bey ile ilgili bir sırrı paylaşmam gerekecek. Ben Bakırköy’de kapatılan Refah Partisi ilçe lideriydim. Birebir vakitte İstanbul Bakırköy’de kapatılan Fazilet Partisi’nin de ilçe lideriydim. Yeşilköylü olmamız hasebiyle de Garo Paylan ve mensup olduğu cemaatle de kıymetli iletişimlerimiz olmuştur. Hatta Fazilet Partisi ilçe lideriyken kendi ilçe listemizden bir Ermeni kardeşimizi vilayet genel meclisi üyeliğinden de aday göstermiştik. Münasebetiyle gerek Kumkapı’da gerek Yeşilköy’deki ve Bakırköy’deki Ermeni Cemaatlerinde epey büyük ikramlarla karşı karşıya kalmış birisi olarak kendisinin de o devirde mensup olduğum partiye de oy verdiğini açık yüreklilikle söz eden kardeşimiz” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu