Ekonomi

Beyoğlu patlamasında bombayı bırakan kişi gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Soylu, patlamanın yaşandığı İstiklal Caddesi’nde açıklamalarda bulundu.

Soylu, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ne bombayı bırakan kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımlarınca gözaltına alındığını belirtti.

Eylemin gerçekleştiği andan itibaren İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile tüm ünitelerin, kaynaklandığı yer, talimatın alındığı yer ve aksiyonu gerçekleştirenlerle ilgili çalışma yaptığını aktaran Soylu, şöyle devam etti:

“İlk değerlendirmelerden itibaren tıpkı iz üstündeyiz. Aksiyonun talimatının Kobani’den geldiği konusunda bir değerlendirmemiz var. Eylemi yapanın Afrin’den geçtiği konusunda bir kıymetlendirmemiz var. Ve yeniden elbette ki bu olay hiç olmasaydı, hiç can kaybımız olmasaydı fakat şu anda hududun ötesinde binlerce kahramanımız, hududun içerisinde dağlarda binlerce kahramanımız, kentlerin içerisinde binlerce kahramanımız yalnızca terörü engellemekle çaba ediyor. Biraz evvel olayı yapan, bombayı bırakan kişi İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün grupları tarafından gözaltına alındı. Ondan evvel yaklaşık 21 kişi daha gözaltına alınmıştı.”

“Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde, PKK/PYD terör örgütü”

İçişleri Bakanı Soylu, kelamlarını şöyle tamamladı: “Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde, PKK/PYD terör örgütü. Ve tekrar söylüyorum. Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde bize bu acıyı yaşatanların daha misli ve kat kat acıyı yaşayabilecekleri bir karşılığı yakın bir zamanda onlara göstereceğiz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Mekanları cennet olsun. Ailelerinin, yakınlarının, dostlarının ve milletimizin başı sağ olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu