Ekonomi

Çin, yabancı yatırımcıları teşvik etmek için yeni politikalar uygulayacak

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi Sözcüsü, ülkenin dışa açılımını daha da genişletmek için yapılan çalışmalar çerçevesinde yabancı yatırımları daha da teşvik etmek için daha güçlü ve daha hedefli politikalar uygulanacağını duyurdu.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi Sözcüsü YuanÇin, mevcut politikalara dayalı olarak adil koşullar belirlemeye, inovasyon faktörlerinin akışını kolaylaştırmaya ve yerli işletmeler ile yabancılar arasında pragmatik işbirliğini teşvik etmeye devam edeceğini söyledi.

Ekonomi planlamacılarının Hainan’ın serbest ticaret limanındaki yabancı yatırımlara getirilen kısıtlamaların azaltılmasını öngördüklerini belirten Yuan, genel olarak yabancı yatırımlara yönelik kısıtlayıcı koşulların daraltılacağına işaret etti.

Yabancı yatırımcıları teşvik etmeyi ve onlara daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen Çin, yatırımKonuyla ilgili uluslararası işbirliği faaliyetleri düzenlemeye, yabancı işletmelere yönelik iletişim kanallarını geliştirmeye, firmaların sorunlarını çözmeye ve taleplerini zamanında karşılamaya devam edecektir.

Resmi bilgiler, şu anda Çin anakarasında aktif olan doğrudan yabancı yatırımın 2023’ün ilk dört ayında yıllık bazda yüzde 2,2 artarak 499,46 milyar yuan’a (yaklaşık 69,79 milyar dolar) ulaştığını gösteriyor. Bu dönemde üretme/doğrudan üretim ve yüksek teknoloji sektörü için yabancı yatırımlarYine geçen yılın aynı dönemine göre sırasıyla yüzde 4,1 ve yüzde 12,8 artmış görünüyor.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu