Haber

İstanbul’dan Hatay’a 24 tır yola çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve büyük hasara yol açan depremin yaralarını sarmak için İstanbul’un 23 ilçesinde kaymakamlıklar tarafından toplanan 24 tır dolusu gıda ve hijyen malzemesi Hatay’a doğru yola çıktı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 10 ilde büyük yıkıma neden oldu. Depremin yaralarını sarmak için tüm Türkiye deprem bölgesine çeşitli ihtiyaçlar gönderiyor. 23 ilçede kaymakamlıklar tarafından toplanan gıda ve hijyen malzemeleri TIR’lara yüklendi. Tuzla’daki Mehmetçik Vakfı’ndan 10’u gıda malzemesi, 14’ü hijyen malzemesi dolu 24 TIR, depremin yaralarını sarmak için deprem bölgesi Hatay’a doğru yola çıktı.

Hatay’a doğru yola çıkan tır şoförlerinden Musa Alaylı, “Allah herkesin hayrını kabul etsin. Biz nakliyeciler olarak elimizden gelen bu. Bölgeye can.Geçen hafta aldık.Bu hafta tekrar gideceğiz.Önümüzdeki günlerde mümkünse tekrar götürmeyi planlıyoruz” dedi.

Köpeği Paşa ile Hatay’a doğru yola çıkan tır şoförü Gökçen Taner Parlar, “Oğlumla birlikte depremzedelerimize yardıma gidiyoruz. Oğlumla hep yan yanayız, orda da bize yardım ediyor. Arkadaşımın adı . Paşa, 5 buçuk aylık. Depremzedeler için gerekli eşyaları götürüyoruz.” konuştu – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu