Haber

İşte İmamoğlu’nun metro vizyonu: Tüneli molozla doldurun, boşaltın, doldurun, boşaltın!

  • HABER7

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, AK Parti döneminde yapımına başlanan metrolarla ilgili bazı noktalarda çalışma yapamadı, bazı noktalarda ise çalışmalarını ilerletemedi. durmak‘ butonuna basan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun metro faciasına bir yenisi daha eklendi.

ÖNCE KAPALI

İlk imzalar, 2017’de vefat etti Kadir Topbaş2019 yılından itibaren yapımına başlanan Sancaktepe-Çekmeköy-Sultanbeyli metrosu CHP’li İmamoğlu yönetimi, Nisan 2023’te metro şaft tünelini moloz dökerek kapatmıştı..

Reklam panolarıyla çevrili metro şantiyesinde çalışmıyorFaaliyet kapsamında, İBB’ye ait hafriyat kamyonlarının dev kuyu tüneline moloz döktüğü havadan görüntülendi.

SONRA AÇILDI

Sancaktepe’de de benzerine rastlanan bu garip uygulamanın nedeni anlaşılamazken, İBB’den de tatmin edici bir açıklama yapılmadı.

3 aylık sürenin ardından İBB ekipleri yeniden şantiye alanına girdi. İBB, Sultanbeyli’de metro alanında Nisan ayında molozla kapattığı şaft tünelinin yeniden açılması için çalışmalara başladı.

Metro alanına giren kürek ve kamyonlarla kuyu içindeki molozları kaldırmaya çalışan ekiplerin, 3 ay önce alanı neden toprakla doldurduğu ve neden yeniden boşalttığı anlaşılamadı.

DURAK DURAK METROSU AÇILACAK

Yerel seçimler sürecinde metro şovu yapmaya hazırlandığı belirtilen İmamoğlu’nun bu kapsamda çalışma yürüterek tamamlanabilecek metroları tamamlamayı ve temelli de olsa metroyu hizmete açmayı hedeflediği belirtildi. birkaç durakta.

  • Aynı taktiği M9 İkitelli-Ataköy metro hattında da uygulayan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, 9 hat çalışmasında sadece 2 durağı tamamlayarak, “1. Açılışı “sahne açılışı” telaffuzuyla yaptı. 29 Mayıs 2021 tarihinde hattın sadece Masko ve Bahariye istasyonları açıldı. İmamoğlu açılan metrolar listesine bu metroyu da ekleyerek tamamen bitmiş ve hizmete girmiş algısı yaratıyor.

_____________

METRONUN REKLAMI VAR, YOK

Görev süresi boyunca reklam ve PR üzerinden faaliyet gösteren CHP İBB Lideri Ekrem İmamoğlu. metro olaylarıbitmedi

Şantiyede çalışma yok Tuzla-Kaynarca-PendikMetro hattı güzergahındaki billboardlar, İBB tarafından bir yılda 10’uncu kez değiştirildi.

İmamoğlu, Pendik-Sabiha Gökçen MetrosuVe Başakşehir-Kayaşehir Metrosu Yapamadı ve Ulaştırma Bakanlığına havale etti. Her iki metro da Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanarak İstanbulluların hizmetine açıldı.

İmamoğlu İBB, Sancaktepe-Yenidoğan Metrosu, Yenikapı-Sefaköy Metrosu, Kirazlı-Halkalı MetrosuHatların yapımına devam edemedi ve durdu.

projesi, izinleri ve finansmanı hazır olan Kağıthane-İstinye Metrosunda herhangi bir çalışma yapılmamıştır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu