Haber

İtalya’nın Toskana Bölgesindeki Sel Felaketinde Ölü Sayısı 7’ye Çıktı

İtalya’nın Toskana Bölgesi’nde şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde ölü sayısı 7’ye yükseldi.

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, 2 Kasım’da Toskana Bölgesi’nde şiddetli yağışlar sonucu meydana gelen sel felaketinde, kayıp olduğu bildirilen bir kişinin cansız bedeninin bulunmasıyla ölü sayısı 7’ye yükseldi. Kayıp bir kişi ise bölgede aranmaya devam ediliyor.

Toskana Bölge Yönetimi Lideri Eugenio Giani, yaptığı açıklamada, selden en çok etkilenen ve bazı can kayıplarının yaşandığı Prato’nun Montemurlo kentinde 1200 kişinin tahliyesine yönelik çalışmaların devam ettiği bilgisini paylaştı.

Giani, 4 bin 640 hanenin hâlâ elektriksiz olduğunu belirtti.

Giani ayrıca, bölgesinde yaşanan sel felaketi nedeniyle ilk tahminlere göre yaklaşık 300 milyon euroluk zararın yaşandığını kaydetti.

Bu arada İtalya Sivil Savunma Genel Müdürlüğü de yağışlı havanın bugün ve yarın devam edebileceğini belirterek, yeniden su baskınları yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Montemurlo Belediye Başkanı Simone Calamai de zemin katta yaşayanları evlerini terk etmeye davet etti.

Basında yer alan haberlerde, şiddetli yağışların ardından Bisenzio Nehri’nin taşması nedeniyle bölgedeki birçok tarım alanı ve yerleşim yerinin sular altında kaldığı, suyun tahliyesi için çalışmaların devam ettiği, 800 hektarlık tarım alanının sular altında kaldığı belirtildi. Sel nedeniyle araziler sular altında kaldı.

torbali-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu