Ekonomi

İzmir’de korkutan yangın! patlama sesi

İzmir’in Narlıdere ilçesinde bir şantiyede çıkan yangına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor. Yenikale Mahallesi’nde 4 bloklu sitede 8 katlı bir binada yangın çıktı.

Alevler kısa sürede tüm binayı sardı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait sprinkler, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı TOMA’lar ile AFAD ve UMKE ekipleri de yönlendirildi.

İlgili Makaleler

Bina sakinleri gruplar halinde tahliye ediliyor

Yangında zaman zaman patlama sesleri duyulurken, bina sakinleri gruplar halinde tahliye ediliyor. Gruplar yangını kontrol altına almaya çalışıyor. Öte yandan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Ceyda Parçalı Çankırı da olay yerine geldi.

Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri de sevk edildi.

Köşger yaptığı açıklamada, İzmir İtfaiyesinin devam eden yangını söndürmeye çalıştığını, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin de sevk edildiğini söyledi.

Bir bloğun tamamen yanmaya başladığını kaydeden Köşger, şunları söyledi:

Yangının diğer bloklara sıçramasını engellemeye çalışıyoruz. İnşallah diğer bloklara sıçramadan söndüreceğiz. İyi haber şu ki, yangın başladıktan sonra site yöneticisi aşağı yukarı tüm sakinleri tahliye etti. Şu anda içeride yaşamadığına dair bilgimiz var. Bu nedenle yangını can kaybı olmadan atlatacağımızı düşünüyoruz” dedi.

“Hastanelerde yaralı yok”

Yangının çıkış nedeniyle ilgili net bir bilgi bulunmadığını belirten Köşger, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Patlama ve çakma söz konusu. İleride yapılacak incelemelerle anlaşılacaktır. Ama bina çelik konstrüksiyon ve ahşap karışımlı olduğu için çok çabuk yayılıyor. Bir de şiddetli rüzgar var, söndürmek zor” İnşallah bir an önce söndürmeye ve bir bloğa daha zarar vermeden bitirmeye çalışmaktadır.Arkadaşlar.Şu an itibariyle hastanelerde herhangi bir yaralanma yok,inşallah can kaybı olmadan atlatırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu