Haber

Kapalı Ekşi Sözlüğü Hedef Alan Hakan Ural, ‘Lağım Çukuru’ İfadesiyle Gündem Yarattı

Ekşi Sözlük’e erişimin engellenmesi gündemin önde gelen konularından biri haline geldi. Tepkilerin odak noktası olan konu ile ilgili ‘Hayatta Neler Oluyor’ programının sunucusu Hakan Ural, yaptığı paylaşımla dikkat çekti. Ekşi Sözlük’ün geç kapatıldığını belirten Ural platformu için ‘çöplük’ tabiriyle gündem oldu.

Detaylar içeriğimizde…

Türkiye’nin önde gelen internet şirketlerinden biri olan Ekşi Kelamlık oldukça fazla kullanıcısı olan bilinen bir sitedir.

Ülke gündeminin tartışıldığı platformlardan biri olan Ekşi Kelamlık geçtiğimiz günlerde erişim sorunu yaşadı.

İddialara göre Ekşi Kelamlık, 5651 Sayılı İnternet Ortamımda Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla Yapılan Hatalara Uğraşılması Hakkında Kanun’un 8/A maddesi uyarınca kapatılmıştır. Ancak BTK, sitedeki hangi içeriklerin veya hangi paylaşımların hukuka aykırı olduğuna dair bir açıklama yapmadı.

Ekşi Sözlük’ün kapatılması büyük tepkiyle karşılansa da kimileri tarafından gerekçelendirildi.

‘Hayatta Ne Oluyor’ programına yaptığı açıklamalar ve sosyal medya paylaşımlarıyla sık sık gündem yaratan Hakan Ural da Ekşi Sözlük’ün kapatılmasına destek verenlerdendi.

Selçuk Ural’ın oğlu Hakan Ural, Twitter hesabından konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Sözlerine “Ekşi Sözlük denen lağım çukuru…” sözleriyle başlayan Ural, meşhur platformu kendine hedef edindi.

“Ekşi Sözlük adlı sözde çöplük platformuna erişimin engellenmesini geç kalınmış bir yargı kararı olarak görüyorum. Hakaret üreten, halka hakaret eden, insanları tahrik eden, yalan haber yayan bu meçhul örgüt ebediyen var olmasın.”

Hakan Ural’ın sosyal medya paylaşımı birçok kullanıcı tarafından eleştirildi.

dortdivanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu