Haber

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Halk Kafede Vatandaşlarla Buluştu

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, 19 Kasım’da yaşanan fırtına ve sağanak yağış nedeniyle ağır hasar gören ve belediye tarafından gerekli tadilatların yapılmasının ardından kısa sürede tekrar halkın ziyaretine açılan Halk Kafe’de halkla buluştu.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye ekiplerinin yürüttüğü çalışmaları sahada inceledi. Önder Posbıyık, 19 Kasım faciasında ağır hasar gören ve belediye tarafından gerekli tadilatların yapılmasının ardından kısa sürede tekrar halkın kullanımına açılan Halk Kafe’de vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Çalışmaları yerinde takip eden, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve ilgili teknik ekipten bilgi alan Belediye Başkanı Posbıyık, afet sonrası hasar gören tüm alanlarda çalışmaların devam ettiğini, Halk Kafe’nin de hizmete açılması için çaba sarf ettiklerini belirtti. Özellikle kamunun faydalandığı bu tesisin en kısa sürede hizmete açılması. Lider Posbıyık şunları söyledi:

“Afette, kasırgada Halk Kafe büyük zarar gördü. Özellikle pencereleri çok büyük olduğundan hazır pencereleri yoktu. Halkın bir an önce rahat bir şekilde çay içebilmesi için hızlı bir şekilde harekete geçtik, Önce özel bardaklar sipariş ettik, bu sefer daha kalındı. “Dalga için daha sağlam bardaklar sipariş ettik ve gece gündüz burada çalışarak insanlara çay içme, oturup sohbet etme imkanı sağlamak için büyük çaba harcadık. Allah’a şükür bir hafta önce burayı halkın hizmetine açtık, umarım güzel olur.”

toroslar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu