Haber

Kılıçdaroğlu: Erdoğan önüme çıkmaya cesaret edemez

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TRT’de yayınlanan propaganda konuşmasını paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Erdoğan benimle yüzleşmeye cesaret edemiyor. Ama ben yine de TRT’den çağrımı tekrarladım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu yaptığı propaganda konuşmasında şunları söyledi:

“Değerli halkım bugün çok değerli bir davet için buradayım. 14 Mayıs geçti. Millet seçimini yaptı ve ben sandıkta Erdoğan’la baş başa kaldım. Şimdi sadece o ve ben varız. Yanlış anlaşılmasın. , o parti artık bu parti değil.Şimdi TRT ekranlarından tarafsızlığıyla ün yapmış, yüce yüreğiyle gönüllerde taht kurmuş bir kişiye sesleneceğim.

Erdoğan, size devlet televizyonu TRT’den sesleniyorum; gel, tereddüt etme. Hem özel meydana çıkalım hem de devlet televizyonu olan TRT’de istediğiniz gazetecilerin sorularını cevaplayalım. İstersen insanlar soru sorabilir. Kendine reis dedirten sen, dünya lideri olan sen Kemal Bey’den herhalde korkmazsın. Karşıma çıksın milletimiz kimin derdini bildiğini, kimin derdini çözdüğünü, kimin bu vatanı sevdiğini görsün. Bırak o karar versin.

Sevgili halkım, Erdoğan benimle yüzleşmeye cesaret edemiyor. Çünkü o çok iyi bilir ki; PKK ile masaya oturup gizli pazarlıklar yürüten odur. Ordumuza karşı kumpas kuranlara yol veren kahramandır. Bir milletin şerefi olan ordunun kozmik odasını teröristlere açan odur. 10 milyon sistemsiz göçmeni ülkemize kasten getiren odur. Konut karşılığında yabancılara gizlice vatandaşlık satan odur. Milletin öz evladını mülteciye çeviren, bırakın ev, araba almayı, kira bile ödeyemeyecek hale getiren odur. Biliyor ama ne yazık ki TRT size bu gerçekleri göstermiyor. Bu sohbet TRT istediği için değil; Kanunen zorunlu oldukları için yayınlanırlar. Sevgili halkım, görün, tanıyın, bu vatanı, bu milleti seveni tanıyın.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu