Haber

Seçim bitti, masa tersine döndü!

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimleri ve 28. Dönem Milletvekilliği Seçimlerine giden süreçte hatırlanacağı üzere CHP, DÜZGÜN Parti, DP, Saadet, Gelecek ve DEVA partilerinin oluşturduğu muhalefet kesimi “Millet” adı altında güçlerini birleştirdi. İttifak” seçimlerinde. Ortaklardan ÂLÂ Parti, 6 liderin katıldığı yuvarlak masa toplantıları vesilesiyle “Altı Masa” olarak da bilinen ittifakın sonunu ilan etti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, Millet İttifakı’nın geleceğine ilişkin yaptığı açıklamada, “İttifak dediğiniz şey, her türlü siyasi konuda işbirliğidir. Şu anda herhangi bir işbirliği gerektiren bir konu bulunmamaktadır. Ne zaman olacağını göreceğiz” dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Millet İttifakı ile ilgili bir soruya “Bu ittifakın adı seçim ittifakıdır. Seçim bittiğinde ittifak durumu ortadan kalkar. 28 Mayıs itibariyle seçim ittifakı biter.”

Ancak CHP listesinden milletvekili seçilen ittifak partilerini arayan Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu, bu isimlerin partilerine dönebileceğini söyledi.

Böylece 169 milletvekili bulunan CHP’nin milletvekili sayısı 130’a düşecek.

Erzincan’dan milletvekili seçilen TDP lideri Mustafa Sarıgül’ün durumu belirsizliğini koruyor.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen ise Millet İttifakı’na oy alamadıkları eleştirilerine “En az 4 puan getirdik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu