Teknoloji

Vimeo, Baştan Sona Video Üretebilen Üç Yeni Yapay Zeka Duyurdu

Yapay zeka teknolojileri, yıllardır kullandığımız hizmet ve platformlarda artık yerini aldı. Snapchat, GPT tabanlı sohbet botunu kullanıcılara tanıttı ve ülkemizdeki bazı kuruluşlar artık bu botlar ile müşteri takviyesi sunmaya başladı.

Bu platformlar orta tabanlı görüntü paylaşım platformlarıdır. vimeo de katıldı. Platform artık bir görüntünün planlanması, çekilmesi ve düzenlenmesine ayrılmıştır. üç farklı yapay zekaev sahipliği yapacak.

Vimeo’ya gelen yapay zeka teknolojileri:

Vimeo’nun kullanıcılara sunacağı ilk yapay zeka, istenilen bahis, uzunluk ve yöntem. video metinleri yazabilen bir yapay zeka olacak. Metinler, ChatGPT’nin de temelini oluşturan GPT dil modeli aracılığıyla yazılacaktır.

Yazılan bu metin de yine yapay zeka tabanlı bir özellik. telepromptera transfer edilecek. Vimeo aracılığıyla çekilen görüntüler sırasında, metinler cihazın ekranına yansıtılacaktır. Bu projeksiyon öncesinde yapay zeka devreye girecek, gereksiz ve doldurucu kelimeler metinden çıkarılacaktır.

Son özellik, görüntü çekimi sırasında kişi veya kişilerin ne yaptığıdır. uzun duraklamaları ve “eee, ah” gibi konuşmayı bozan sesleri videodan kaldırmak. sağlayacak. Bu sayede herhangi bir yazı yazılmadan ve hazırlık yapılmadan üç yapay zeka ile görsel üretilebilmektedir.

Vimeo’nun yapay zeka destekli 3 özelliğinin tamamı 17 Temmuz’da kullanıma sunulacak. Ancak özelliklerden yararlanmak isteyenler, Vimeo’nun aylık 77 TL’lik alışverişini yapıyor. Standart ve üstü paketabone olmak zorunda

haber-nurdagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu