Teknoloji

Cyberpunk 2077 Yılın Oyunu Yayını Geliyor

Cyberpunk 2077 Yılın Oyunu versiyonu alacak. En az Far Cry 6’daki kadar farklı bir durumla karşı karşıyayız. CD Projekt RED CEO’su Adam Kicinski tarafından dile getirilen dil ile durum resmiyet kazanmıştır diyebiliriz. Detaylar burada.

Geçtiğimiz günlerde Polonya merkezli Stockwatch sitesine yansıyan ve Insider Gaming tarafından aktarılan bilgilere göre, CD Projekt KIRMIZI Açık dünya rol yapma oyununun şirketin açıkladığı üçüncü çeyrek sonuçlarıyla birlikte yirmi milyon barajını geçtiği aktarıldı. Ancak önümüzdeki yıl ücretli indirilebilir içerik Phantom Liberty ile genişleyecek olan Cyberpunk 2077 için bir de Yılın Oyunu versiyonu hazırlanıyor.

Cyberpunk 2077 Yılın Oyunu Yayını Açıklandı

Yakın tarihli bir telefon görüşmesinde, CD Projekt RED İcra Kurulu Başkanı Adam Kicinski yatırımcılara şunları söyledi: “Bu olması gereken bir şey. Aynı şey, her iki genişleme paketinin ardından nihayet Yılın Oyunu olarak yayınlanan ve o zamandan beri piyasada olan The Witcher 3 için de geçerliydi. Bu durumda aynı şeyin planlanması çok normal.”söylendi.

Bu aslında oldukça ilginç ve aynı zamanda çok garip. Çünkü 2018, 2019 ve 2020 yıllarında birçok ödül verilmesine rağmen Game of the Year ödülü alamadı. Buna rağmen geçmişten günümüze pek çok oyunun bu isimle yeniden çıktığını gördük. Örneğin son zamanlarda akla gelen ilk şey Far Cry 6. Yani bu isim Cyberpunk 2077 için pek bir anlam ifade etmeyecek.

Şimdilik net bir tarihi olmayan Phantom Liberty, genişleme paketi ile birlikte Night City haritasına yeni bir bölge ekleyecek. Yeni silahlar, yeni kozmetik öğeler, hikaye içerikli yeni bir olay örgüsü, yeni görevler ve artık belirsiz bir karakterin yer alacağı genişlemede Keanu Reeves de geri dönecek, Sasha Gray ise Ash adlı ünlü bir radyo DJ’i rolünde görünecek. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu