Haber

“Kılıçdaroğlu’na oy vermem” diyen Ağıralioğlu, yüzünü gösterdi: Sözün tamamı deliye söylendi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına karşı çıkan Yavuz Ağıralioğlu, Millet İttifakı’nı eleştirmesinin ardından YETERLİ Partisi’nden istifa etti. CNN Türk’ün canlı yayınında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Yavuz Ağıralioğlu, kime oy vereceğini de açıkladı.

“YARISINI DEDİM MİLLETİMİZ TAMINI BİLİR”

“Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğimi açıkladım.” Ahmet Hakan’ın sözlerine Yavuz Ağıralioğlu, “Böylece kime oy vereceğinizi açıklıyorsunuz” diyerek, “Yozgat’ta ‘Deliye’ diye bir söz vardır. Ben yarısını söyledim. Milletimiz tamamını biliyor. Ben bu hassasiyetlerle oy vermem dedim.” şeklinde cevaplanmıştır. Ağıralioğlu, anlamlı sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy vereceğini açıkça ortaya koydu.

“SAÇLARINDAN YOK ETTİLER”

Ağıralioğlu, “Kılla kazanacağız Kemal Bey’le milletin umudunu yok ettiniz. Milletin umudunu yok ettiniz. Seçimden sonra klasik bir ezber var. YSK’nın önünde toplanıyoruz. Oylar çalındı ​​Şimdi bakıyorum hocam çoğunluğu alacağız dediniz olmadı ikinci tip bombalar patlayacak dediniz iktidarı asla devretmezler dediniz çalacaklar, oylarımız çalındı ​​dediniz, olmadı dediniz, seçime iki saat kala kazandık dediniz, olmadı dediniz.

“MİLLET SANA NASIL GÜVENEBİLİR”

Şimdi 28 Mayıs’ta bana güvenebilir misin diyorsun, şimdiye kadar söylediklerin tutmadı, insanlar sana nasıl güvensin? Artık insanlar bir şeyler söylemeye başladılar; İktidarı değiştiremeyiz, iktidara oy vererek muhalefeti değiştirelim. Ülkeye meteor çarptığını sanmıyorum. CHP kadroları kazanmanın bir yolunu bulunca şu bilgiye bakarlar; Enflasyon, akaryakıt fiyatları vs. yüzde 51 iktidara geldi, Tayyip Bey varken bunun 10 katı daha azdı. Muhalefet için bu kadar güzel kurallar varken, muhalefet hükümeti değiştiremiyorsa o zaman biz hükümete oy verelim, muhalefet değişsin. Asıl sorun şu: Muhalefet olarak ülkede görevine uygun hareket etmeyenler istifa etsin dedik; Sefer hükümetine defalarca istifa çağrısında bulunduk. Peki muhalefetten istifa etmesi için daha ne gerekiyor?”

yakutiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu