Yaşam

Kocaeli’nin en güzel kareleri belirlendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Turist Gözüyle Kocaeli” temalı 4 Mevsim Kocaeli 11. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK), Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile “Turist Gözüyle Kocaeli” temalı ödüllü fotoğraf yarışı düzenledi. Kocaeli’nin doğal, tarihi, turistik, toplumsal ve kültürel öğelerini belgeleyerek kentimizin tanınmasını sağlamak maksadı ile 11. sefer düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Yarışı 13 Kasım Pazar günü sona erdi ve dereceye giren fotoğraflar heyet üyeleri tarafından seçildi.

3 FARKLI KATEGORİDE 2280 ESER

Toplam 2 bin 280 adet fotoğrafın katıldığı yarışta 3 kategoride 18 eser derece alırken, 59 eser de sergileme ve satın almaya layık bulundu. Turist Gözüyle Kocaeli temasıyla on birinci defa düzenlenen 4 Mevsim Kocaeli Ulusal Fotoğraf Müsabakası ile Kocaeli’nin bilinmeyen birçok köşesi amatör ve profesyonel fotoğrafçıların gözünden en hoş karelere yansıdı.

27 FARKLI VİLAYETTEN KATILIM

3 farklı kategoride yarışan eserler için heyet heyeti, Selim Sırrı Paşa Konağı’nda buluştu. Marmara Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre İkizler, Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) YK Lideri Dr. Öğrt. Üyesi His N. Kaşıkcı, Kocaeli Üniversitesi GSF Fotoğraf Kısım Lideri Doç. Dr. Öğrt. Üyesi M. Çağatay Göktan, Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Lideri İsmail İkiz ve Kocaeli Büyükşehir Turizm ve Doğal Ömür Alanları Şube Müdürü Ömer Bahadır Özyılmaz, Kocaeli’de Tabiat ve Görüntü, Kocaeli’de Lokal ve Kültürel Hayat ve Kocaeli’de Tarih kategorilerinden Malatya, İzmir, Afyon, Antalya üzere 27 farklı vilayetten gelen eserler ortasından dereceye giren fotoğrafları titizlikle seçti.

3 FARKLI KATEGORİNİN BİRİNCİLERİ

4 Mevsim Kocaeli 11. Ulusal Fotoğraf Müsabakasında 3 başka kategori altında fotoğraflar değerlendirildi. Kocaeli’de Tabiat ve Görünüm kategorisinde Arif Kepekli (Bulutsu), Kocaeli’de Tarih kategorisinde Tunç Yeşil (Kazıklı Kervansaray), Kocaeli’de Mahallî ve Kültürel Hayat kategorisinde İstek Yeşil (Duman) fotoğraflarıyla birincilik mükafatını almaya hak kazandı. Yarışa katılan fotoğrafseverler https://sonuc.tfsfonayliyarismalar.org/ sitesinden sonuçlarını öğrenebilir.

ÖDÜL MERASİMİ 16 ARALIK’TA KONGRE MERKEZİNDE

Kocaeli’de Tabiat ve Görünüm, Kocaeli’de Tarih, Kocaeli’de Lokal ve Kültürel Ömür kategorilerinde müracaat yapan yarışmacılar her kategoriden en fazla 5 fotoğrafla müsabakaya katıldı. Her bir kategori için birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL, üçüncüye 5 bin TL para mükafatı verilecek. 2000 TL meblağında 2 mansiyon mükafatı ve bu yıl 2 bin 500 TL Büyükşehir Özel Mükafatı de verilecek. Satın almaya ve sergilenmeye paha bulunan her fotoğraf için de 350 TL ödeme yapılacak. Ödül alan, sergileme kazanan ve satın alınan fotoğraflar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacak ve mükafatlar 16 Aralık Cuma günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde sahiplerini bulacak. Stant bir hafta mühletince açık kalacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu