Yaşam

Efes Selçuk’ta Hıdırellez Ateşi Yakıldı

Efes Selçuk, Hıdırellez coşkusunu İsabey Mahallesi’nde düzenlediği şenlikle kutladı. Baharın müjdecisi, bereket ve rahmetin simgesi Hıdırellez kutlamaları, Bahar Bandosunun düzenlediği kortejle başladı. Festival alanına gelen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, kadınlarla birlikte Hıdırellez ateşini yaktı.

Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Şenliği’nde Romantik Danslar Topluluğu’nun performansı beğeni topladı. Ülke olarak zor günler karşısında herkesin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini belirten Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel; “Hepiniz biliyorsunuz geçen yıldan bu yana ülke olarak çok acılar çektik, dayanılmaz acılar yaşadık. Çok kayıplar verdik, çok ekonomik sıkıntılar yaşadık. Aslında kalbimiz hala tam olarak onarılmış değil. Hepimiz hala o acıyı hissediyoruz. Ancak baharın müjdecisi ile biraz moral bulmamız gerekiyor. Ortada biraz ihtiyacımız var. Ortada durup insan insanın zehrini alır derlerken bizim o zehri dökmemiz lazım. Gelecek için umutları yeşertmeliyiz. Merhamete, bolluğa, sağlığa ve güzel bir geleceğe gerçekten ve gerçekten ihtiyacımız var. Umuyorum ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki 14 Mayıs’tan sonra gerçek bahar hepimiz için olacaktır. Ve o günden sonra ülkemize bolluk, rahmet, sağlık ve hepsinden önemlisi huzur ve sükunet gelecektir. Mutlu bir bahar geçirelim” dedi.

Başkan Ceritoğlu Şengel’in konuşmasının ardından Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez Festivali’ne katılan Efes Selçukluları, Tepecik Senfoni Orkestrası’nın seslendirdiği müziklerle doyasıya eğlendi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-yayladagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu